Máte mezi cívkami s 8mm filmy i magnetofonové pásky?

Máte mezi cívkami s 8mm filmy i magnetofonové pásky?

Už několikrát se stalo, že nám zákazníci přinesli na digitalizaci cívky s 8mm filmy, ale při kontrole předaných kotoučů jsme zjistili, že půlka z nich nebyly celuloidové filmy, ale magnetofonové pásky.

Co ale teď s nimi? Má smysl je nechat digitalizovat?

Pokud jste i vy našli po svých prarodičích magnetofonové pásky a pokládáte si stejné otázky, můžeme vás nasměrovat.

Co je obsahem magnetofonových pásek?

Pokud nevíte a ani netušíte, co je obsahem vašich magnetofonových pásek, věřte, že mohou skrývat mnoho pokladů. Nahrávky písniček od Karla Gotta nebo Haničky Zagorové pro vás asi velkým pokladem nebudou. Ty si můžete pustit na YouTube. Mile překvapit vás ale mohou hlasové záznamy z dětství vašich rodičů nebo i vás samotných. Stejně jako lidé dnes natáčejí své děti na kameru, dříve nahrávali jen hlasy na magnetofon.

Zajímavé záznamy, které nikde nedohledáte

Vzhledem k tomu, že převod magnetofonových pásků děláme od roku 2008, měli jsme možnost slyšet spoustu záznamů, které jsou na MC páskách ukryté. Mimo to, že naši dědečkové nahrávali své děti, nahrávali také záznamy z rádia, které nebylo dovoleno ani poslouchat. Magnetofonové pásky v rodinných archivech proto stále ukrývají mnoho zajímavých záznamů, které ani v dnešní digitální době nikde nedohledáte.

Takže! Digitalizace magnetofonových pásků smysl má! Jak ale na to?

Převod magnetofonového pásku doma

V případě, že se převod magnetofonového pásku pokusíte udělat v domácím prostředí, připravte se hned na několik úskalí. Budete potřebovat magnetofon. Ten ale nový už nekoupíte. A starý může mít obroušenou hlavu a nemusí číst zvuk dobře. A to za předpokladu, že se vůbec bude točit a nebude mít popraskané gumičky či řemínky pro pohon. Dále je potřeba si dát pozor na možnosti magnetofonu jako jsou rychlosti přehrávání a schopnost číst jednu nebo více stop z pásku.

Digitalizace magnetofonových pásků od nás

Rozhodnete-li se pro převod magnetofonových pásků, rádi vám pomůžeme. Stačí nás kontaktovat a své kotouče nám přinést. Digitalizace u nás probíhá na profi magnetofonech od značky SONY, které si sami pravidelně servisujeme. Díky tomu jsme schopni zaručit kvalitní zvuk.