Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Kolik GB dat zabere jedna hodina digitalizovaného 8mm filmu?

Z důvodu zachování vysoké kvality obrazu 8mm, 9,5mm a 16mm filmů nechceme výstupní video zbytečně komprimovat, proto 1 hodina ve formátu AVI zabere cca 8,5 GB dat.

Jaký je video codec u formátu AVI?

Poměr stran: 16:9, rozlišení: 1920 x 1080 px
Počet snímků: 16, 18 nebo 24 fps
Video codec: Xvid MPEG-4 Codec
Datový tok: 18000 kbps
Komprese obrazu: žádná – progressive scan.

Co dělat, když mi v počítači nejde přehrát dodaný video soubor?

Pravděpodobně nemáte v počítači nainstalované video kodeky. Sáhněte si přehrávač videí Splash Player. Stáhnout přehrávač zde.

Co dělat, když mi nejde dodaný videosoubor přehrát v televizi?

Vzhledem k velkému množtví výrobců, typů a různosti stáří televizí, nejsme schopni garantovat, že námi dodané 8mm filmy ve videosouborech AVI, MP4 nebo MOV budou ve všech televizích podporovány. Když tuto skutečnost ale zjistíte, stačí nás kontaktovat a my vám pomůžeme. Videa překonvertujeme do formátu, který bude s vaším zařízením kompatibilní.

Proč mi některé dodané videosoubory nejdou překopírovat na jinou flashku?

Pokud je váš flash disk ve formátu FAT32, neumí pojmout soubory větší než 4GB. Stačí jej překonvertovat do formátu NTFS. Jednoduchý návod naleznete v článku: Převod disku FAT32 na NTFS – návod

Pokud vám předám své kotouče, existuje nějaké riziko poškození filmů?

Vzhledem k používané technologii je riziko poškození při kopírování 8mm filmů naprosto minimalizováno. Nehrozí riziko propálení od žárovky, ani přetržení filmu, ani potrhání perforace a ani poškrábání celuloidového pásku.

Můžu vám předat k digitalizaci i jiné nosiče než jen 8mm filmy?

Ano. Poskytujeme také službu převod VHS, kazet do videokamer (Hi8, MiniDV, Digital8, VHS-C), audiokazet, magnetofonových pásků a skenování diapozitivů a negativů. Veškeré informace k těmto nosičům máme na stránce digitalizace VHS.

Respektujete soukromí klientů? Mám jistotu, že se moje filmy neobjeví např. na internetu?

Žádné filmy nikdy a nikde nezveřejňujeme. Abychom mohli zveřejnit ukázky 8mm filmů na těchto stránkách, vyžádali jsme si souhlasy jejich majitelů.

Naskenované filmy ani nearchivujeme. Vždy je necháme u nás v záloze 2 týdny po vrácení zakázky (do doby než si je klient překontroluje).

Jaká je standardní doba dodání digitalizovaných 8mm filmů?

Pokud si od nás objednáte jen skenování filmů, zakázka bude vyřízena rychle. U varianty, kde filmy čistíme, stabilizujeme, upravujeme barevnost atd. potřebujeme více času, aby byl výsledek opravdu pěkný. Záleží především na množství kotoučů, které chcete digitalizovat. Obvykle je zakázka hotova a klientovi vrácena do jednoho měsíce. V případě, že potřebujete mít převod 8mm filmů hotový dříve, stačí nás požádat o expresní dodání.

Na jaké nosiče / kam mi můžete uložit výsledné video soubory?

Pro snadné kopírování 8mm filmů se nabízí videa uložit na flash disk / externí disk nebo je uploadovat na cloudové služby. Pokud budete chtít videa uložit na DVD, máme je k dispozici. Flashdisky máme také k dispozici. Externí disk vám buď zařídíme, případně nám ho předejte s kotouči. Pro uložení 8mm filmů a stažení z internetu využíváme službu uschovna.cz, kde si je jednoduše stáhnete.

Digitalizované 8mm filmy chci uložit na externí disk. Mám ho předat s filmy nebo mi ho dodáte?

Pokud nám chcete dát svůj externí disk nebo flashku, abychom vám tam videa nahráli, můžete. Dejte nám ho ale rovnou s cívkami. Jinak vám disk zařídíme. Obvykle nejprve 8mm filmy naskenujeme a až podle objemu dat vám nějaký disk navrhneme. Po odsouhlasení typu a ceny ho zajistíme.

Jak vám mohu předat kotoučové filmy pro digitalizaci?

Jak nám předat 8mm filmy pro digitalizaci máme popsané na stránce MOŽNOSTI PŘEDÁNÍ KOTOUČŮ.

Jaké jsou výhody skenování 8mm filmu oproti nahrávání přes hranol a jiné digitalizaci?

U digitalizace 8mm filmů formou skenování nedochází k pruhování (přes výsledný film neběhají pruhy, které vznikají při nahrávání na kameru). Políčka filmu jsou rovnoměrně prosvětlena diodovým světlem. Film není namáhán vysokými teplotami od žárovky. Ve snímacím poli se nezachytávají smítka, prach a jiné nečistoty. Okraje filmu mají ostré hrany. Přepis 8mm filmu formou skenování má výhodu, že je nasnímán skutečně tak, jak byl zaznamenán.

Máte další otázky? Kontaktujte nás!

Volejte na 704 700 900 nebo nám napište zprávu