Tohle je důvod, proč je pro nás digitalizace 8mm filmů radost

Tohle je důvod, proč je pro nás digitalizace 8mm filmů radost

Tento e-mail jsem včera obdržel od našeho klienta, pro kterého jsme dělali převod 8mm filmů ve variantě EXTRA plus. Zveřejňuji ho samozřejmě s jeho souhlasem a činím tak proto, abych vám všem ukázal, že to, co tady děláme, to nemá jen finanční motivaci, ale je v tom něco mnohem víc.

Vůbec netušíte, jakou radost jste mi udělal. Na obou filmech jsou i záběry mého dědy, kterého v roce 1941 zatklo gestapo, o půl roku později zahynul v Mauthausenu… Zbyly jen fotografie a ony tři kotoučky filmů, které od války nikdo neviděl… Nestydím se přiznat, že mi to vehnalo slzy do očí. Píše se sice teprve listopad, přesto jsem si zcela jistý, že to bude ten nejkrásnější dárek, který naše rodina pod letošním vánočním stromkem najde.

Příběhy spojené s 8mm filmy

Těch příběhů, které jsou spojeny s 8mm filmy, jsme slyšeli už mnoho a vždy mají něco společného. Jsou to emoce. Může se zdát, že jde jen o pár krátkých záběrů vašich rodičů, prarodičů, sourozenců nebo vašeho domova z dětství. Ano, často jsou to jen krátké záběry. Mají ale sílu ve vás vzbudit vzpomínky na ty, které jste měli rádi nebo na období, které byste rádi vrátili. Bohužel to nejde 🙁

Měli jsme tu několik případů, kdy jsme skenovali rodinné 8mm filmy pro klienty, kteří měli své rodiče v nemocnicích a zbývalo jim jen pár dnů. Chtěli jim oživit vzpomínky, udělat radost, dodat jim energii atd… vždyť víte… Byly případy, kdy jsme to stihli. A byly případy, kdy těch dnů zbývalo opravdu málo a to nás mrzí.

Také jsme tu měli příběh patnáctiletého hocha, který byl v srpnu 1968 s kamerou na Václavském náměstí. Jiný zákazník měl také na svém 8mm filmu záběry z Václavského náměstí, ty byly ale z manifestace, která se konala den po upálení Jana Palacha. A tak bych mohl pokračovat…

Věříte mi, že nás to baví?

Jednoduše řečeno: my máme radost, když vy máte radost. Děláme vše pro maximální kvalitu obrazu a pro vaši spokojenost. Vaše radost nám totiž dodává energii do další práce a vývoje technologie digitalizace 8mm filmů, VHS a dalších audio a videonosičů.