Pozor na snímkování při digitalizaci 8mm filmu

Snímkování 8mm filmu

Několikrát jsme již upozorňovali na různé chyby, které vytváří firmy při digitalizaci 8mm filmů. V tomto článku se zaměříme na snímkování.

Chtějte znát výstupní formát

Nebudeme jmenovat, ale víme o firmách, které 8mm film naskenují v rychlosti 16 snímků za vteřinu (fps) a pak jej vyexportují do formátu, který má 25 fps. Že takové chyby při digitalizaci 8mm filmů firmy dělají víme proto, že nám občas zákazníci přinesou své osmičky a nechávají si je u nás znovu digitalizovat. Ukázky a porovnání zde brzy zveřejníme. Ověřte si tedy předem, jaký bude výstupní formát digitalizovaného filmu. 25 snímků je určitě špatně.

Důsledek špatného snímkování

Pokud snímkování někdo ignoruje a skenování s exportem nesesynchronizuje, dojde k tomu, že se jednotlivé snímky roztáhnou, rozloží a prolínají se. Tato deformace je viditelná především u pohybujícího se obrazu (projíždí auto, posun kamery z jedné strany na druhou, atd.). Nepříjemným efektem je pak rozmazaný popř. rozřádkovaný obraz (jeden řádek videa je posunutý vlevo a druhý vpravo).

Dbáme na zachování kvality

Můžeme vás ujistit, že pokud budeme digitalizovat vaše 8mm filmy my, dodržíme snímkování i rychlost. Jedno neskenované políčko se bude rovnat jednomu snímku v exportovaném videu. Záznamy na 8mm filmech jsou nejčastěji v 16 nebo 18 snímcích za vteřinu a toto stejné snímkování dodržíme. Snímky se nebudou nepříjemně prolínat a video nebude ani zpomaleno ani zrychleno.

Přidejte svůj komentář. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *