Cena, kvalita a rychlost digitalizace 8mm filmů

Cena, kvalita a rychlost digitalizace 8mm filmů

V minulém týdnu jsem digitalizoval 8mm filmy od dvou klientů, kteří si nechali převod svých osmiček udělat nejprve od někoho jiného. Proč jsem je digitalizoval znovu? Důvodem byla kvalita. Tyto dvě zakázky mě donutily přemýšlet nad několika otázkami:

  • Vědí vůbec klienti, jak hezký obraz lze z filmů dostat?
  • Je naše cena adekvátní? Není zbytečně nízká?
  • Čím je dán ten nekvalitní výsledek digitalizace některých firem?

Vzhledem k tomu, že jsem od klientů dostal souhlas se zveřejněním filmů, vznikl tento článek a já vám ukáži rozdíl v ceně a kvalitě digitalizace 8mm filmů od nás a od někoho jiného.

Digitalizace 8mm filmů a poměr cena / výkon

Otázka by také mohla znít, zda by se cena u ostatních poskytovatelů digitalizace 8mm filmů neměla snížit, aby poměr CENA / VÝKON odpovídal poměru, který nabízíme my.

Zde ukazuji digitalizované políčko 8mm filmu, na kterém vysvětlím rozdíl v digitalizaci a způsobu práce u nás a u někoho jiného.

Digitalizace 8mm filmu - porovnání

Chyby v levém políčku: velký ořez, velmi tmavý obraz, posunutý obraz dolů, zrnitost

Toto políčko je vyňato z dvouminutové pasáže, která vyžadovala jiné nastavení skenování 8mm filmu, než zbytek záznamu. Obraz od nás je v pořádku. Od někoho jiného je posunutý (o další kvalitě nemluvím). Je to dáno tím, že celá cívka byla slepená z několika částí různých filmů (např. natáčení v různých kamerách nebo jiný výrobce filmu). Mohl tak být nepatrný rozdíl v umístění perforace a při snímání filmu pak vznikne tento problém. Někdo jiný to pravděpodobně neřeší a nevěnuje tomu čas. Možná u toho nesedí a nehlídá to, nevím. My celý proces digitalizace neustále kontrolujeme. V případě, že vznikne takovýto problém, okamžitě reagujeme. Skenování zastavíme, upravíme parametry a film naskenujeme znovu a správně. I po neskenování filmu, ještě celé video projdeme a chyby opravíme.

Věnujeme tedy digitalizaci 8mm filmů mnohem více času, větší péči a na výsledku je to znát. Zda tedy nabízíme lepší poměr CENA / VÝKON si odpovězte sami.

Kvalita a cena je ovlivněná rychlostí digitalizace

Z odstavce výše vyplývá, že pokud chci dostat z 8mm filmů skutečně nejvěrnější digitální kopii, vyžaduje to více stráveného času. Proces digitalizace prostě nelze urychlit a já ho ani urychlovat nechci. Chci klientům odevzdávat práci, ze které budou mít radost. Pakliže budete vyžadovat, aby byla digitalizace 8mm filmů provedena rychle, musíte počítat s tím, že se změní buď kvalita nebo cena.

Porovnání kvality digitalizace 8mm filmů

Digitalizace 8mm filmu - porovnání

Chyby v levém políčku: nerovnoměrné prosvětlení, rozmazaný a tmavý obraz, zrnitost

Digitalizace 8mm filmu - porovnání

Chyby v levém políčku: rozmazaný a tmavý obraz, velký ořez, zrnitost, tmavší okraje, po stranách černé pruhy

Hezký obraz, dobrá cena a spokojenost klientů

Obávám se, že spousta lidí netuší jaká může být kvalita obrazu po digitalizaci 8mm filmů. Ty dvě zakázky, o kterých jsem psal v úvodu, to byla spíše náhoda. Klienti většinou neočekávají zázraky a jsou překvapeni, jak hezký obraz od nás dostanou. Od zákazníků máme častokrát i zpětnou vazbu, že využití digitalizace 8mm filmů od nás byla dobrá volba a zaplacená cena byla výhodná invetice. Spokojenost našich klientů potvrzuje i to, že nemáme žádné reklamace a klienti nás doporučují svým známým.