8mm film a sex? Ne, domácí zabijačka!

8mm film a sex? Ne, domácí zabijačka!

Focení aktů a natáčení erotických a ještě odvážnějších scén je dnes naprosto normální věc. Od doby, kdy lidé dostali do ruky fotoaparát a kameru, fotí a natáčí vše, co se jim líbí. Otázka zní: natáčeli hambaté záběry už od čtyřicátých let minulého století na 8mm filmy? Díky tomu, že 8mm filmy skenujeme a následně upravujeme, známe jejich obsah. Lechtivé záběry na nich lidé prakticky vůbec nemají. Snad jen jednou jsme narazili na striptýz z osmdesátých let.

Jaká témata lze nalézt na 8mm filmech? Co lidé nejvíce natáčeli? Tématicky rozděleno můžeme mluvit o dovolených, rodinných událostech a malých dětech. Z dovolených jsou na filmech nejčastěji Polsko, NDR, Rumunsko a Bulharsko. Záběry z jiných zemí najdete jen zřídka. Rodinným událostem vévodí svatby, často se na filmech vyskytují oslavy narozenin a občas narazíme na pohřeb. Spousta záběrů vznikalo při natáčení dětí. Lidé je zachycovali od převozu z porodnice domů až po první cestu do školy. Záběry z maturitního plesu už ale nenajdete.

Existuje jedna událost, kterou také lidé hojně natáčeli a dnes ji již zřejmě nenatáčí, protože se už skoro nikde nekoná. Je to domácí zabijačka. Můžeme říci, že díky skenování 8mm filmů a jejich následným úpravám, jsme měli možnost vidět velké množství poražených pašíků 🙂